• Mistrzostwa Szkoły Beep-Test!!!

• 15 grudnia odbyły się Mistrzostwa Szkoły Beep-Test!!!

Oto wyniki:

1 miejsce Radosław Budka IIIb-110 odcinków,

2 m-ce Kacper Bodenszac IVa -109,

3 m-ce Karol Brydziński IIb-103,

4 m-ce Jakub Gosik 1a-94.

Gratulacje!!!

• Wycieczka do Poznania i Berlina

• 8 i 9 grudnia uczniowie klas pierwszych i drugich wybrali się na wycieczkę do Poznania i Berlina. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Stary Rynek i zabytki Poznania, a nawet mieliśmy okazję posłuchać poznańskiej gwary. Drugiego dnia pojechaliśmy do Berlina. Tam spacerując po stolicy widzieliśmy między innymi Kościół Pamięci, niemiecki parlament, Bramę Brandenburską, pomnik poświęcony ofiarom Holokaustu, berlińskie muzea. Zwiedzanie stolicy Niemiec zakończyliśmy na Jarmarku Bożonarodzeniowym i podziwiając świąteczny Berlin.

• Powiatowy Konkurs Recytatorski "Samochwała"

• 8 grudnia odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski "Samochwała", który zorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieżuniu.

Miło nam poinformować, że Oliwia Szymaniak zajęła 2. miejsce w kategorii III (13-15 lat), zaś Julia Jaskulska również 2. miejsce w kategorii IV (16-19 lat). Gratulujemy!

• Mateusz Gniadkowski stypendystą Prezesa Rady Ministrów

• 7 grudnia w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Mławie, odbyła się uroczystość wręczenia stypendium Prezesa Rady Ministrów uczniowi naszej szkoły Mateuszowi Gniadkowskiemu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Wycieczka do Torunia

• 30 listopada uczniowie klas 4dp, 4bp, 4cp, 3cp i 2b byli na wycieczce w Toruniu. Obejrzeli wystawę w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki czasu" oraz spędzili czas na lodowisku Tor - Tor. A ponadto spacer po toruńskiej Starówce, która już w klimacie świątecznym.

• "Polska szkoła XXI wieku" - panel dyskusyjny

• Uczeń naszego liceum, Michał Marzec, uczestniczył dzisiaj w panelu dyskusyjnym dotyczącym szkoły XXI wieku. Poruszane były też problemy cyberbezpieczeństwa, problemów psychicznych młodzieży, hejtu i praw ucznia. Konsultacje zorganizowała Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki.

• Noc Profilaktyki

• Nasi uczniowie 26/27 listopada wzięli udział w Nocy Profilaktyki, która odbyła się w naszej szkole. Sześć warsztatów artystycznych, projekcje filmowe, ważne rozmowy, łaczności krótkofalarskie i bycie ze sobą to podstawa tych spotkań, które opierają się na koncepcji profilaktyki rówieśniczej.

• Zuzanna Chądzyńska laureatką trzeciego miejsca w XXVII Wojewódzkim Konkursie Poezji im. Stefana Gołębiowskiego

• 25 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XXVII Wojewódzkim Konkursie Poezji im. Stefana Gołębiowskiego, który jest organizowany przez Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Oddział Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu.

Zuzanna zajęła trzecie miejsce w kategorii II, czyli dzieci, młodzieży i osób dorosłych w wieku 13 - 30 lat. Szczególne uznanie jury wzbudził wiersz pt. "Błaganie".

Serdecznie gratulujemy młodej poetce i życzymy kolejnych sukcesów!

• Michał Sobiech Radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego

• 21 listopada 2022 uczeń klasy 1c naszego Liceum - Michał Sobiech został zaprzysiężony w Warszawie na Radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Młodzież uczestnicząca w zaprzysiężeniu oraz I Sesji ślubowała dbać o sprawy młodzieży oraz godnie ją reprezentować w obecności Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika oraz Prezydium Sejmiku Wojewódzkiego, a następnie wybrała przewodniczącą oraz 3 wiceprzewodniczących.

• Warsztaty w "Baju Pomorskim"

• 23 listopada uczniowie klas 1c i 1d wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez "Baj Pomorski" w Toruniu, które było poświęcone tematyce uzależnień. Artyści teatru w przedstawieniu pt. "Pozostań człowiekiem... bez nałogów" ukazali młodzieży zmagania człowieka z nałogiem. Ten temat omówiła również psychoterapeutka podczas warsztatu, który odbył się po spektaklu.

• Stypendia dla uzdolnionych uczniów

• W Starostwie Powiatowym w Żurominie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów uzdolnionym uczniom szkół ponadpodstawowych. Z naszej szkoły stypendia otrzymali: Natalia Marzec i Mikołaj Jędrzejewski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Polak z sercem

• Dzisiaj w naszej szkole odbył się finał akcji charytatywnej "Polak z sercem". Jej celem jest pomoc Rodakom mieszkającym na Kresach. Fundusze zebrane do puszek i ze sprzedaży ciast przekazane zostaną Polakom, których podzieliła granica z Litwą, Ukrainą i Białorusią.

Dziękujemy za wsparcie.

• Uroczystości 11 listopada

• 11 listopada odbyły się uroczystości upamiętniające 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W obchodach wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły: poczet sztandarowy, Samorząd Uczniowski i harcerze. Pamiętamy!